מזונות עשירים בסידן

גוף האדם הוא אחת מהמכונות המעולות ביותר שקיימות בטבע, הוא מסוגל להרגיל את עצמו למצבי קיצון של הטבע, להחזיק מעמד במשך ימים שלמים ללא אוכל ולעיתים גם ללא מים. יחד עם זאת רובנו עדיין לא מנצלים רבע מהיכולות שלנו. אבל בכדי שנוכל לעשות שימוש טוב ישנם לא מעט מזונות שנזדקק להם ולא סתם, מכיוון שבחלקם נוכל למצוא מרכיבים אקוטיים מאוד להמשך השימוש שלנו באחת המכונות המעולות של הטבע.  אחד מאותם מרכיבים אקוטיים הוא לא אחר מאשר מינרל בשם "סידן", הוא אחראי על מגוון פעולות שהגוף שלנו מבצע החל מכיווץ שרירים, העברת דחפים עצביים ואפילו ויסות קצב הלב. אז אם המינרל הזה כל כך חשוב, אילו מזונות עשירים בסידן יוכלו לעזור לנו לקבל את הכמות לה אנו זקוקים?

פירות ותוספים

האוכל שאנו מכניסים אל הגוף שלנו משמש לא רק לעידון החכך והענקת ניסיון ליכולת הקולינרית שלנו, אלא גם להעניק לגוף שלנו את הצרכים החשובים להמשך הקיום שלו כמו סידן. מזונות כמו פירות אחראים לא רק על כמות הסידן בגוף שלנו אלא גם על מערכת העיכול שלנו, זרימת הדם שלנו ועוד. אך מבין כל הפירות שתוכלו להשתמש בהן על מנת לחזק את המינרל החשוב ביותר יהיו: תאנים יבשות, תפוז, צימוקים, תות, אבטיח, אננס, אפרסק, בננה ואפילו מלון. פירות אלו משמים כמקור זמין ומעולה עבור סידן לגוף שלנו ויחד עם זאת גם מועילים למערכת העיכול כולה, מכיוון שבמרבית הפירות קיימים גם סיבים תזונתיים המגבירים את היכולת של מערכת העיכול. יחד עם כל אלו תוכלו למצוא גם מכוון תוספים שונים כמו אצות ים, שומשום, בזיליקום, כוסמת, חרובים ועוד מגוון תוספות מזון שנחשבים גם ל"סופר פוד".

לא רק פירות אלא גם אוכל

מלבד כל הפירות והתוספים שמהם תוכלו לקבל את הסידן שלכם, תוכלו לעשות זאת גם במגוון מזונות שונים שהם לאו דווקא "סופר פוד". מזונות כמו סרדינים משומרים, סלט טחינה מוכן, פלאפל, לחם, חלבה, חומוס מבושל, סלמון על כל גווניו, טופו ואפילו עוגות בצק. יש לזכור כי מזונות אלו אמונים על עוד מגוון פעולות של הגוף שלנו ויש לצורך אותם בצורה מדודה ולא קיצונית.