העצמת עיצוב הבית

לעיתים טפטים הם רק ההתחלה וכדאי מאוד להשלים אותם באמצעות ריהוט מתאים או יצירת קיר בולט עיצובית לעומת האחרים. אך אחת הדרכים הפשוטות והזולות יותר לעשות זאת היא באמצעות תאורה. אחת השיטות הפשוטות והזולות והיעילות לתאורה מלאכותית היא חום מלובן – כאשר זרם חשמלי מחמם את הואקום ויוצר גוון צהוב ומחמם. דווקא בעידן הלד הלבן ייתכן והצבע הזה יוסיף חיות, נוסטלגיה וחמימות לעיצוב ולאווירת החדר.

טפטים לבנים
טפט קרם

כיוון אחר הוא לקחת את הטפטים למקום של טבעי וכפרי – שתי ההמלצות שלי בתחום הזה הן השימוש בקנאביס – כלומר סיבי האמפ המאפשרים ליצור הרגשה עדינה וטבעית באמצעות טפט עמיד ומהמם מוסיפות לדעתי לכל חלל שהוא. אפשרות אחרת היא יוטה – טפטים שעושים שימוש ביוטה מבוססים על סיבים חזקים מאוד השזורים זה בזה בתבניות שונות. רוב המקור של יוטה כיום נמצא בהודו וסביבותיה ואין לו את ההייפ העולמי כמו שיש כיום לקנאביס ומזהים אותו עם ציליות אך לא כדאי לשלול אותו לפני שמתרשמים מהאיכויות שהוא מביא לעיצוב.

רעיון מגניב אחר הוא ליצור את הטפטים שלכם באמצעות לימנציה – כלומר להרכיב שכבות של דוגמאות או חומרים לבחירתכם מכל סוג שהוא – אפשר אפילו לעשות זאת כפעילות משפחתית עם הילדים ולאחר מכן לעשות לימינציה לאותם עיצובים ולעשות שימוש בלימינציה כסוג של טפט. לימנציה לאלו מכם שאינם יודעים היא שיטה לחימום גבוה של פלסטיק המאפשרת לסגור הרמטית יחד מספר דברים כמו לדוגמא לימנציה של דפים שרוצים לשמר.

רעיון אחר ואולי משוגע קצת פחות הוא שימוש בזמש או בעור ואם אתם מודעים לזכויות בעלי חיים אז אפשר מוצרי דמויי עור – לעיתים קשה להדביק אותם לקירות בגלל העדינות שלהם והרגישות הגבוהה שלהם לכתמים אך בפיניש הנכון ניתן ליצור חוויה עיצובית מדהימה עם קירות מצופי זמש או עור. לא כדאי לעשות שימוש בהם בחדרים עם תנועה גבוהה עם בסביבה עמוסת ילדים ופעילות אך בחדרים מבודדים יותר בהחלט ואפשר להתנסות בעיצוב מסוג זה. אז נכון שזה לא לכל אחד – אבל כמו בדברים אקזוטיים – מי שפותח את עצמו לאפשרויות מתקשה לעיתים לחזור אחורה.