ייעוץ כלכלי לחברות מתקשות

השנתיים האחרונות היו די מטלטלות עבור מרבית המשק הישראלי, שעם פרוץ מגפת הקורונה לא מעט עסקים גדולים, קטנים ובינונים הדרדרו למקומות שנראו להם רחוקים שנות אור רק לפני שניים או שלושה רבעונים. מצבים אלו לעיתים מצטברים לא רק דרך סיבות ומקרים שאין באפשרותנו לחזות כמו מגפת הקורונה, אלא גם על ידי דרכי ניהול שאינם נעשים בצורה מחושבת מספיק ועלולים לגרום למשברים מתמשכים ולעיתים עד לכדי פירוק החברה או העסק. על כן ייעוץ כלכלי לחברות מתקשות בין אם בתור תהליך הבראה של עסק או עקב פגיעה ממגפת הקורונה, הינו מומלץ ואף יעזור למקסם את יכולות העסק לטווח הרחוק.

נקודות מפתח בייעוץ כלכלי לחברות מתקשות

כל אדם הינו עולם ומלואו ועל עסק אפשר לומר שהוא אפילו כמה עולמות בפני עצמם, וכן למרות שבעל העסק בנה תשתית מעולה של לקוחות וספקים עימם הוא עבד לאורך עשור של שנים, הוא עדיין מתקשה בניהול נכון של עובדים, מלאים או אפילו מבצעים. מצב סטטי כזה יכול להיות רווחי עבור לא מעט בתי עסק, בעיקר כאלו אשר ממוקמים באזורים מרכזיים.

אך על מנת להתפתח ולא להיכנס לקשיים אל מול ההתחדשות הרחבה במשק, בעל העסק חשוב לנהל את העובדים, המלאים, השיווק ויחסי הציבור ועוד מגוון מישורים. על כן הנקודה המרכזית תהיה אפיון ומחקר של העסק, הרבה לפני קבלת עצות או משימות חשוב להכיר את עולמו של העסק מהלקוחות הקבועים ועד לפריטים הכי נמכרים וקביעת קריטריונים לקבלת עובדים.

מיפוי וארגון מחדש

ארגון מחדש עלולה להרתיע כל בעל עסק, אך בעזרת מיפוי של בעיות אשר יוכלו להיקלט החל מהליך הייצור של המוצר שלנו ועד לקבלת הלקוח(כולל ביקרות וחוות דעת) תאפשר לבצע ארגון מחדש בין כל החלקים השונים. מכיוון שלעיתים כסף "אבוד" יכול להימצא בהחזר התחייבויות לא נכון שבעל העסק מבצע אל מול הבנק, או הסדר פחות כדאי אל מול חברת המשלוחים או אפילו חברת הקידום האינטרנטית. כל אלו דורשים מיפוי וארגון מחדש שיוכל לחסוך לא מעט אנרגיות והתעסקות, אלא גם המון כסף במיוחד בתקופות משבר.