שוק חיתולי המבוגרים משתנה

מחקר שנערך לאחרונה על שוק החיתולים מבוגרים העולמי מצביע על מספר גורמים המביאים לשינוי רציני בשוק. המחקר מצביע הן על תובנות מתוך המגמה של השנים האחרונות והן על טרנדים חדשים שמתפתחים. פרט למידע הרגיל על מצב השוק, גודלו, אילו חברות לוקחות איזה חלק מתוך השוק, אילו חברות צמחו לאחרונה? מהם האתגרים המרכזיים כיום בשוק ואילו מוצרים ושירותים חדשים התפתחו לאחרונה?

חיתולים למבוגרים משמשים בראש ובראשונה לקשישים שסובלים מבעיות גופניות או פסיכולוגיות כגון דימנציה, חוסר יכולת להתאפק או בעיות בשלפוחית השתן, שלשולים, בעיות תנועה ועוד. החיתולים מונעים בריחת שתן או צואה , מאפשרים לגוף להחזיק נוזלים ומשפרים את הנוחות ואיכות החיים לאוכלוסיה גריאטרית בעייתית. המוצרים כיום עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לספוג בצורה יעילה את ההפרשות ולהרגיש יחסית יבשים כמו גם להתמודד בהצלחה עם הריחות הלא נעימים. אאחד המרכיבים המרכזיים בשימוש בהם הוא עניין העלות אך כיום הודות לייצור המוני הצריכה והשימוש בהם אינם יקרים כבעבר וניתן לקבל מוצרים איכותיים ויעילים בתמורה לסכומי כסף לא גדולים.

המחקר שסקר מדינות ושווקים מתפתחים כמו גן מידע על מתחרים, מכירות, הכנסות וחלוקת שוק מצביעים על מספר מובילי שוק כגון פרוקטר וגמבל בארצות הברית, סיינקה סלוסה אקיטבולגט בשוודיה ובמדינות נורדיות נוספות, אטנדס שירותי בריאות בארצות הברית, אונטקס אינטרנשיונל בבלגיה ועוד חברות רבות מיפן, הונג קונג ושוודיה. פרט לאיסוף הנתונים המספריים נערכו סקרים רבים על ידי החוקרים בקרב מקבלי החלטות ומובילי דכה במטרה להבין את אפשרויות הצמיחה ואת ההתמודדויות עם נגיף הקורונה וכיצד הוא משפיע על השוק. כידוע הנגיף פגע קשות בתעשיית בתי האבות וכל הקשור לטיפול מקצועי בקשישים ולכן היו לו גם השלכות משמעותיות על שוק החיתולים למבוגרים ואופן השימוש בהם.

למרות המצב המורכב והטלטלה בשווקים, המחקר צופה כי השוק ימשיך לגדול עקב התבגרות האוכלוסיה במדינות רבות והעלייה באיכות החיים ואפשרויות הצריכה של קשישים בעולם המערבי. הצפי מדבר על גידול של 7.5 אחוז בסכום של קרוב לשבע עשרה מיליארד דולר עד לשנת 2024. סביר להניח שהוא היה מגיע לשם קודם אך כאמור הקורונה שינתה מעט את ההתפתחות של השוק.